تنظیم دوباره عادات رفتاری بعد از تعطیلات

تنظیم دوباره عادات رفتاری بعد از تعطیلات

تنظیم دوباره عادات رفتاری بعد از تعطیلات

استراحت مداوم و برهم خوردن زمان خواب و تغذیه جزو عواملی است که باعث می‌شود افراد پس از تعطیلات کماکان درگیر رخوت باشند و با توجه به این‌که مدت زمان عادت رفتاری در انسان‌ها بسیار کوتاه است، بنابراین عادت می‌کنند که دیر بخوابند و فعال نباشند. استراحت لازمه زندگی افراد بوده و تعطیلات زمان مناسبی برای بهره‌برداری است . این موضوع به انسان‌ها کمک می‌کند که در تعطیلات بازیابی انرژی داشته باشند، اما در عین حال باعث می‌شود که در هفته‌های اول پس از تعطیلات هنوز مایل به استراحت باشند و هنگام بازگشت به محیط کار یا کلاس‌های درس با بی‌انگیزگی، بی‌حوصلگی و حتی افسردگی و اضطراب روبه‌رو شوند.
برای جلوگیری از این حالت لازم است تا فعالیت‌های فیزیکی و هدفمند را بلافاصله پس از تعطیلات شروع کرده و گفت‌وگوهای درونی خود را به شکل مثبت هدایت کنیم و از گفتن جملاتی که تخریب‌کننده و سرزنش‌کننده هستند خودداری کنیم تا ذهن ما به شکل مثبت‌اندیش آماده انجام امور روزمره باشد.
باید توجه داشته باشیم محدودیت‌هایی که هنوز هم به دلیل کووید-19 وجود دارد، باعث شده تا سبک زندگی افراد متفاوت‌تر و محدودتر شود اما در عین حال سازگاری نیز به مراتب نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و در نتیجه می‌توانیم همواره برای پس از تعطیلات از تمریناتی که تمرکز را افزایش می‌دهند استفاده کرده و از مرور افکار منفی پرهیز کنیم و عادات رفتاری خوب را در زندگی خود قرار دهیم و برای آنها برنامه‌ریزی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
× پشتیبانی 24 ساعته